Wholeschool Portal | Home 18 June 2018









   

Announcements  

w/c Mon 21 May
- School Exams

Mon 18 June
- Year 13 Return to School

Fri 29 June
- Last day of term (12.00 pm finish)

Honours and Colours

2013-2014

ATTENDANCE

Colours

 

Half Honours

Emma Curtis, Christopher Ringland

Honours

 

 

CROSS-COUNTRY

Colours

Jennifer Beattie, Jack Owens, Callum Millar

Half Honours

 

Honours

Jake Harbinson

 

DEBATING

Colours

 

Half Honours

Matthew Kingston, Marc Lennon

Honours

 

 

GOLF

Colours

 

Half Honours

Jamie Campbell, Ross Winning

Honours

 

 

HOCKEY

Colours

Georgia Adrain, Laura Agnew, Katie Black, Hannah Blair, Tori Blair, Rachel Campbell, Lucy Carlin, Marianne Cooke, Hannah Craig, Lucy Dawson, Alex Dornan, Imogen Elliott, Yana Ford, Nicole George, Emma Gibbons, Asia Gordon, Lois Gordon, Emily Green, Emma Haley, Anna Hutchinson, Katie Ilieva, Natasha Jackson, Jasmine Kerr, Abbie Kirker, Katie Kirkpatrick, Rhianne Leslie, Megan Lofthouse, Rebekah Logan, Jill Loughins, Molly Lyness, Cara McAteer, Ellie McCartney, Amy MacIntyre, Gemma Martin, Erin McCluggage, Amy McCoubrey, Shannon McDermott, Kate McFarland, Chloe McGrugan, Jessica McGuckin, Jemma McKinstry, Rachel Mo, Shannon Moan, Aimee Moore, Rebekah Moore, Emily Morgan, Leah Morgan, Sarah Muise, Lucy Mulholland, Elle Parker, Adele Patterson, Gayle Patterson, Sacha Perry, Emma Rodgers, Emma Ross, Selin Tezcan, Chloe Walker, Morgan Watson, Katie Wilson, Eva Zacharopoulou 

Half Honours

Chloe Carlin, Shannon Cavey, Emma Clarke, Emma Curtis, Jade Gardiner, Chloe Hogg, Katie Houston, Danielle Humphreys, Lois Johnston, Rachael Leslie, Jenny Lewis, Emma Loughins, Emily Macartney, Lauren McBride, Hannah McCleery, Katherine McKinley, Kendall Russell, Anna Smyth

Honours

Claire Courtney*, Julea Glover, Jessica McMaster, Megan Todd

 

MUSIC

Colours

Andrew Beattie, Olivia Blair, Amy Cosgrove, Imogen Elliott, Graham Lorimer, Jonathan McChesney, Rebecca McKinney, Ross McKnight, Rebekah McReynolds, Heather Morrow, Rebecca Oliver, Megan O’Rourke, Stella Reynolds, Alexandra Richmond, Rebecca Rooney, Naomi Stevenson, Patrick Stocker, Elen Taggart, Rebecca White

Half Honours

Andrew McCoubrey, Suzy Spence

Honours

Andrew Eakins, Jill McManus, Zack Millar

 

MUSIC AMBASSADOR

Colours

 

Half Honours

 

Honours

Helen Halliday*

 

NETBALL

Colours

Julliah Allen, Rachel Campbell, Hannah Craig, Yana Ford, Molly Forrest, Emma George, Emma Haley, Emma Leckey, Amy MacIntyre, Hannah McCleery, Megan O’Rourke, Sacha Perry, Selin Tezcan, Eva Zacharopoulou

Half Honours

Emma Curtis, Rachel Leckey

Honours

Jenny Lewis

 

SCHOOL PRODUCTIONS

Colours

Victoria Allen, Ellen Anderson, Rhona Anderson, PT Aston, Lucy Bankhead, Kirsty Black, Matthew Campbell, Lauren Galway, Katie Garrett, Amy Gooding, Katie Hughes, Rachel Ker, Jamie McClenaghan, Jacob McConkey, Zack McConkey, Hannah Montgomery, Connor Reid, Christopher Ringland, Beth Robinson, Suzy Spence, Ellen Taggart, Aislin Trueick

Half Honours

Peter Bothwell

Honours

 

 

SENTINUS R&D/GOLD CREST AWARDS

Colours

Shannon Cavey, Peter Forrester, Katie Hughes, Marc Lennon, Luke Macpherson

Half Honours

 

Honours

 

 

SPORTS AMBASSADORS

Colours

 

Half Honours

 

Honours

Jordan Garford*, Lauren McBride*

 

RUGBY

Colours

Conor Aherne, Tyler Arnold, Lewis Bell, Harry Burbidge, John Cardwell, Matthew Carson, Tristan Cuthbert, Ben Dalton, Adam Gaston, Reece Gordon, Gareth Gorman, David Heron, Mark Hetherington, Chris Hubberstey, Jordan Kincaid, Peter Macartney, Joshua McAllister, Sam McBride, Patrick McClenaghan, Zack McConkey, Josh McCoo, Thomas McFarland, Owen McLean, Richard McLean, Craig McMaster, Andrew McNair, Carl Mullet, Alex Mutch, Ross Neill, Ben Quigg, Calvin Reid, Steven Shaw, Adam Sinclair, Patrick Stocker, John Turner, Andrew Walker, Oliver Watson, Simon White, Jason Wilson, Owen Wilson, Ryan Wilson, Ross Winning

Half Honours

James Allen, Kristian Bell, Glenn Brennan, James Creighton, Isaac Edwards, Connor Elliott, Curtis Fleming, Matthew Gregg, Jake Hutchinson, Jacob Husbands, Ryan Huntley, Adam Kelso, Jacob McConkey, Connor McDermott, Dylan McGurk, Connor McWhirter, Andrew Mitchell, James Rice, Christopher Ringland, Ethan Rock, Darren Scott, Scott Shaw, Connor Sherwin

Honours

Lewis Benson*, Jordan Garford, Joel McBride, Robbie Reid, Scott White

 

TABLE TENNIS

Colours

Conor Nugent

Half Honours

 

Honours

 

 

VOLUNTEER NOW

Colours

Isaac Edwards

Half Honours

Catherine Frazer, Sarah Gourley, Helen Halliday, Hannah Johnston, Laura-Ann Lavery, Ieuan McDonnell, Scott Shaw

Honours

Emma Heron

 

*Already awarded.